Aký bol rok 2018?

Do konca roku 2018 nám ostáva pár posledných dní.  Trochu sme si zaspomínali na všetky udalosti, ktoré sa udiali v našej pražiarni za tento rok.

Do roku 2018 sme vstúpili naozaj štýlovo, alebo sme si skôr sadli? Darovali sme si nové drevené stoly a interiér sa tak postupne dolaďoval. V januári sme takisto rozšírili našu ponuku o varené čaje. Nájdete u nás lahodné čaje v bio kvalite od značky Sonnentor, ktorých poslanie nám je veľmi sympatické. Ďalšou zmenou boli pre nás rozšírené otváracie hodiny, v pražiarničke sme vám už k dispozícii 5x do týždňa. A keďže začiatok roka sa nesie v rytme plesov, mali sme tú česť jeden absolvovať v Rohožníku s našim kávovým cateringom.

Na prelome januára a februára sme predstavili vernostnú kartičku, každú 9. kávu ste mali zadarmo. Aj takto sa chceme poďakovať našim stálym zákazníkom, ktorí sa k nám radi vracajú. Február je mesiac zamilovaných a s nami ste mohli stráviť Srdiečkovú nedeľu. Ponúkli sme vám špeciálne valentínske capuccino, milostný čaj a sladké pokušenie v tvare pocukrovaných srdiečok a čokoládových bonbónov, všetko lokálnej výroby. O týždeň neskôr sme strávili nedeľu v rytme brazílskeho karnevalu. Hlavnými hviezdami boli, ako inak, kávy z tejto oblasti ako Brasil Santos alebo Brasil Sul-de-Minas, väčšina z firmy Capricornio. Nechýbal ani typický brazílsky dezert.

Naša čerstvo upražená káva precestovala svet, posielali sme vám ju až do Nemecka a dostala sa vďaka vám aj k moru. Zapojili sme sa do viacerých dobročinných akcií, našu kávu ste mohli vydražiť v aukcii na pomoc chorým deťom a ako každý rok aj toto leto sme strávili na Koncerte pre skalický útulok.

Marec je mesiacom knihy a keďže naša rodina je milovníkom kníh, vymysleli sme pre vás KOLONIÁL books. Policu s knihami nájdete doteraz pri vstupe do našej pražiarne (kde nájdete aj podrobný návod ako to celé funguje) a je na vás, či nejakú darujete alebo vás naopak kniha z ponuky zaujme natoľko, že si ju odnesiete so sebou. V marci sme vám pri príležitosti Medzinárodného dňa žien ponúkli aj prvý krát kávu Nicaragua Fancy SHG Flores del Café, ktorú pestujú výlučne ženy na farmách takisto vlastnených ženami. Pestovanie kávy tak pomáha mnohým slobodný matkám a mladým ženám postaviť sa na vlastné nohy, zároveň časť zo zisku putuje do Womens Fund.

Ako sa postupne otepľovalo, aj naše aktivity sa rozšírili do exteriérov. Na konci marca sme sa zúčastnili už tradičných Farmárskych trhov u Ovocinára. Veľkú noc ste mohli opäť stráviť v priestoroch našej kaviarne a v ponuke bolo špeciálne capuccino a aj espresso. V apríli sme predstavili ďalšiu novú kávu, tentokrát to bola Rwanda Taba Estate. V tomto mesiaci sme takisto absolvovali medzinárodnú výstavu vín, kde bola naša káva hviezdou. V máji sme sa mohli znovu vidieť na Historických trhoch u Ovocinára, tentokrát aj s kávovarom. No a o pár dní ste si s nami mohli zasúťažiť o dve vstupenky na Trdlofest. V máji sa vrece s akciami roztrhlo a ďalší víkend sme vyrazili do Kátova na Kvetinové dni. Teplé počasie praje aj svadbám a my sme radi, že sme hneď niekoľkým svadobčanom mohli urobiť radosť vo forme svadobných balíčkov kávy s personalizovanými etiketami.

Deň jógy sme oslávili štýlovo rannou lekciou jógy pod vedením Katky z Yoga HRDAYA z Gbelov a deň odštartoval výbornými raňajkami a našou kávou. S dievčatami z levanduľových políčok Levanduland spolupracujeme už dlhšiu dobu, ich poctivé levanduľové sirupy používame do našich capuccín aj limonád, preto sme nemohli chýbať ani na ich akcii Deň otvorených dverí so samozberom.

Júl sme odštartovali Letnou kaviarňou a čitárňou na nádvorí Františkánskej vinotéky za zvukov živej hudby. I keď nám počasie na chvíľu prerušilo plány, akcia sa nakoniec vydarila. V júli sme predstavili ďalšiu novú kávu – Bolívia Altura Extra Organic a ohlasy boli viac než priaznivé, čo nás teší, keďže káva z tejto krajiny tvorí len 1% káv na svetových trhoch. V auguste nám na mlynčeku pribudla Burundi AA Full Washed Scr. 15 UP, je to káva spracovaná mokrou cestou s malými zrniečkami no o to plnšou chuťou. Na začiatku mesiaca sme sa zúčastnili už 2.ročníku výnimočnej akcie Vrádištské žňa, a úspech z minulého roka sa aj vďaka skvelým organizátorom zopakoval. Kávičku ste si mohli vychutnať v Poľnej kaviarni, ktorú pre nás prichystali. S našim kávovarom sme cestovali ďalej a opäť sme po pol roku zavítali do Rohožníka na Hodové slávnosti.

September sa niesol v znamení osláv prvého roka našej pražiarne. Ako prvý darček sme vám ponúkli novú kávu z vysokých Himalájí, Nepál Mt. Everest. Oslavy pokračovali vo veľkom štýle a my sme vám upražili Honduras SHG EP Las Mercedes a vyvrcholili jednou z najvzácnejších káv na svete Jamaica Blue Mountain, ktorú ste mohli ochutnať výnimočne za cenu bežného espressa. Naša spolupráca s lokálnymi výrobcami sa ďalej rozrastala a vy ste si mohli pochutnať na Dobrotky od Eriky. Počas Skalických dní ste nás nesmierne potešili svojou priazňou, keď ste neváhali vystáť dlhý rad na našu kávu. U manželov Gajdových z Vysoké Pole sme opäť strávili deň na Otvorených búdach a dúfame, že naša káva vás v sychravom počasí trochu zohriala. Sviatočné dni sme mali zatvorené, no nezaháľali sme. K nášmu prvému roku sme si darovali krásne zásobníky kávy, to si ale žiadalo dodatočné úpravy a presúvanie nábytku, no myslíme si, že to stálo za to. Odteraz vám kávu nasypeme aj do vlastnej nádoby. V novembri sme predstavili ďalšiu novinku a to kávu Malawi. Jarmokovú sezónu sme zakončili v Holíči na Martinskom jarmoku. Od jesene nám pomáha zútulňovať priestory kaviarne naša milá zákazníčka Rozkvitnutá, ktorá používa sezónne materiály z prírody a žiadne umelé drôtiky, tak, aby sa krásna výzdoba, keď už doslúži, mohla bez problémov navrátiť do prírody. Na želanie zákazníčky sme v novembri predstavili predplatené poukážky na Babyccina pre vaše detičky.

V priebehu roka sme boli súčasťou hneď niekoľkých vašich významných jubileí a osláv aj vďaka narodeninovým balíčkom na želanie, teší nás, že aj takto môžeme prispieť k vašej radosti z obdarovania druhých. Naša káva si našla cestu aj do niekoľkých firiem, kde ňou vyjadrili vďaku zamestnancom, obchodným partnerom či zákazníkom. V novembri sa nám pomaly začali kopiť vianočné objednávky a my sme sa pustili do práce, aby sme spríjemnili posledný mesiac v roku zamestnancom rôznych firiem. V decembri sme absolvovali aj firemnú akciu s degustáciou našich vybraných káv.

Týmto by sme chceli poďakovať hlavne vám, našim zákazníkom, bez ktorých by ten rok nebol taký pestrý a ďalej aj ľuďom, ktorí sú nám svojimi nápadmi a láskou k tomu, čo robia, veľmi blízki: Vysoké Pole, Levanduland, Medovníčky od Táničky, Dobrotky od Eriky a dúfame, že aj naďalej sa nám bude dariť podporovať lokálne značky a výrobcov.

No a ako tento rok zakončíme? Predsa s kávou v ruke, ako inak. Príďte sa rozlúčiť so starým rokom k nám. Máme otvorené aj na Silvestra od 14:00 do 17:00.

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *