Kde sa vzala káva?

Slovo káva sa k nám pravdepodobne dostalo z tureckého slova kahveh, avšak svoju cestu káva začala na úplne inom kontinente.

Hádam najrozšírenejšia legenda o pôvode kávy hovorí o etiópskom pastierovi kôz, ktorý si všimol, že sú jeho zvieratá po spásaní konkrétnych bobúľ plné energie. Avšak prvé naozaj doložené zmienky o káve môžeme nájsť v Sufijských kláštoroch v Jemene, kde odvar z bobúľ kávovníka pomáhal mníchom pri dlhých meditáciách a modlitbách udržiavať pozornosť a bdelosť. Z kláštorov sa tieto zázračné bobuľky rozšírili do Káhiry a Mekky. V 15. storočí už v arabskom svete dominovali vtedajšie „kaviarne” – kaveh kanes.

Kto a kde prvýkrát ochutnal kávu v Európe zostáva predmetom debát, avšak isté je, že už v 17. storočí sa tento nápoj vďaka kupcom rozšíril do väčšiny častí Európy. Svoje stále miesto si našiel v Paríži či Benátkach. Tam sa dokonca káva začínala predávať u pouličných predajcov limonády, no nakoniec si našla svoju cestu do „coffee houses”,  prvých kaviarní, ktoré sa začali objavovať ako huby po daždi. Prvá oficiálna kaviareň v Paríži sa otvorila v roku 1686 a niesla názov Caffé de Procope. Nie je divu, že sa okamžite stala stretávacím miesto pre široký okruh spisovateľov, filozofov a inteligenciu a zrejme takto vznikla kaviarenská spoločnosť. Medzi návštevníkov tejto kaviarne vraj patrili aj Diderot či Voltaire, ktorým sa určite pri šálke horúcej kávy lepšie premýšľalo.

Nejeden z nás si pri slove kaviareň vybaví práve tie viedenské. Káva sa dostala do Viedne „vďaka” Turkom. Tento nápoj si so sebou doviezli počas obliehania Viedne počas roku 1683. Na ústupe vraj Turkovia, okrem iného, zanechali za sebou 500 sáčkov kávy, a viedenský kapitán, v domnienke, že sa jedná o potravu pre ťavy, vydal rozkaz ich všetky vyhodiť do Dunaja. Našťastie sa o tomto rozkaze dozvedel istý Kolschitzky, ktorý počas obliehania slúžil ako špión na oboch stranách a s prípravou tohto nápoja bol oboznámený. 500 sáčkov si vypýtal ako odmenu za svoje služby a čoskoro začal s kávou čulo obchodovať. A práve tu začala láska Viedenčanov pre dobrú kávu a kaviarne všetkých druhov.

A ako je to dnes? Z obdobia prvej a druhej svetovej vojny, kedy bola káva nedostatkovým tovarom a vychutnať si ju mohli len tí najbohatší, sa dnes káva  stala neodmysliteľnou súčasťou nášho života. Posledné roky však znamenali pre vývoj kávy veľký boom. Ľudia sa začali viac zaujímať o kvalitu a pôvod kávy a z pitia tohto nápoja sa stal opäť denný rituál pri ktorom si odpočinieme, načerpáme silu a stretneme sa s rodinou či známymi.

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *